Odpowiedź developerów na współczesne potrzeby mieszkaniowe

Segmenty - nowe mieszkania czy nowe domy?Białołęka, Legionowo, Kraków, Wrocław czy Szczecin – współczesne potrzeby mieszkaniowe są identyczne niezależnie od regionu Polski. Młodym rodzinom marzą się nowe domy z kawałkiem własnego ogródka w rozsądnych cenach. Doskonałą odpowiedzią na te potrzeby okazały się nowoczesne segmenty, które łączą w sobie zalety domu z ogrodem z przystępną ceną nowego mieszkania.

Czym właściwie jest segment?

W języku polskim terminem „segmenty” określamy powtarzające się części składowe czegoś. W tym przypadku budynku mieszkalnego, który składa się z mieszkań o identycznym lub bardzo podobnym układzie. W zależności od zamysłu architektonicznego segmenty mogą przyjmować postać zabudowy szeregowej lub bliźniaczej, z tym że najczęściej nowe domy w zabudowie segmentowej składają się z co najmniej trzech mieszkań, a nie jak w przypadku typowych bliźniaków dwóch.

Ogromną zaletą segmentów jest dołączony do każdego mieszkania niewielki ogród, dzięki któremu nie jest to już typowe mieszkanie, a namiastka prawdziwego domu. Mankamentem niektórych inwestycji jest natomiast brak zaplanowanej przestrzeni gospodarczej, takiej jak piwnica, poddasze czy garaż.

Białołęka i Legionowo – popularne lokalizacje pod Warszawą

Drugą ze współczesnych potrzeb mieszkaniowych, na którą odpowiadają nowe mieszkania od dewelopera jest lokalizacja. Większość młodych rodzin porzuca życie w gwarnych i coraz bardziej zanieczyszczonych centrach miast na rzecz spokojniejszych lokalizacji. W przypadku dotychczasowych mieszkańców Stolicy częstym wyborem są miejscowości takie, jak Białołęka czy Legionowo. Jednak potrzeba „ucieczki” z miasta nie wiąże się z chęcią rezygnacji z szeregu zalet, jakie ma do zaoferowania Miasto Stołeczne i każdy większy ośrodek miejski w Polsce. Dlatego też nowe domy powstają na przedmieściach i peryferiach dużych miast, na działkach inwestycyjnych charakteryzujących się doskonałym skomunikowaniem z miastem. Większość tych działek leży w gminach i miejscowościach z doskonałym zapleczem – zarówno opiekuńczo-wychowawczym, jak i usługowym oraz rekreacyjnym. Dzięki temu wyprowadzka z miasta jest mniej bolesna.

Nowe mieszkania – czy segmenty naprawdę się opłacają?

Za wyborem segmentu przemawia wiele argumentów – od ceny za metr kwadratowy, aż po zaplecze konserwacyjne. Decydując się na własny dom jednorodzinny musimy się bowiem liczyć nie tylko z kosztami zakupu/wybudowania domu, ale także jego późniejszych napraw. Dodatkowo musimy zadbać o odśnieżanie podjazdu zimą i koszenie trawy w sezonie letnim, w przypadku segmentu możemy zapomnieć o większości z tych obowiązków. A i koszty ewentualnych remontów są odpowiednio niższe, gdyż dzielimy je z sąsiadami.

Call Now